Pandify - porady jak projektować strony internetowe, darmowe materiały, liczne inspiracje web design.

WordCamp 2017 Lublin już za kilka dni!

Artykuł pojawił się 29.05.2017, autorem jest Agressiva i wpadł do kategorii WordPress

Już pod koniec tego tygodnia, 2 czerwca rozpocznie się kolejna edycja WordCamp. Tym razem widzimy się w Lublinie.

Contributor Day

Tegoroczny ogólnopolski zlot „wordpressiarzy” rozpocznie Contributor Day. Może w nim wziąć udział każdy kto chce dołączyć do osób tworzących WordPressa oraz inne projekty z nim powiązane. To świetna okazja do poznania nowych ludzi. Czym będziemy się zajmować?

 • Poprawkami do WordPress
  Gratka dla WordPress developerów- zaawansowanych, ale także początkujących. Każdy programista może napisać coś nowego, poprawić znalezione błędy, czy też przyczynić się do rozwoju już istniejących funkcjonalności
 • Tłumaczeniami
  WordPress to produkt znany na całym świecie. Wprowadzanie tłumaczeń jest bardzo ważne dla użytkowników wielu narodowości. Przyda się tutaj pomoc każdego poligloty.
 • Supportem
  Odpowiadać będziemy na pytania na oficjalnym forum WordPressa. To chyba najprostszy, ale bardzo ważny sposób na oddanie kawałka siebie społeczności WP.
 • Weryfikacją motywów WP
  W kolejce do akceptacji i weryfikacji czeka ogromna ilość motywów. Ich sprawdzenie jest istotne dla ich autorów. Zadbamy tutaj aby motywy były jak najbardziej funkcjonalne i poprawne w działaniu.
 • Tworzeniem dokumentacji
  To podstawowe źródło wiedzy o WP. Każda nowa treść jest tutaj bardzo pomocna.
 • Uzupełnianiem napisów do filmów na WordPress TV
  Podobnie jak z tłumaczeniami – WordPress chce trafić do każdego niezależnie od pochodzenia czy miejsca zamieszkania, dodanie napisów do filmów pomaga dotrzeć wszędzie plus jest bardzo istotne pod kątem accessibility.

Contributor Day rozpocznie się w piątek, 2 czerwca, o godzinie 10:00 w Hotelu Victoria. Obecność punktualna nie jest obowiązkowa, można dołączyć w dowolnej chwili. Do udziału potrzebna będzie rejestracja (link niżej), laptop, konto na wordpress.org oraz lokalny serwer (dla tych co będą pracować nad kodem).

Jeżeli chcielibyście wziąć udział – koniecznie zarejestrujcie się pod tym adresem.

Jeszcze tego samego dnia, wieczorem o 20:00 odbędzie się nieoficjalne powitanie, czyli Before Party. Szczegóły o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj!

WordCamp – 3 i 4 czerwca

Nie możecie przyjechać na piątkowe spotkania? Nie szkodzi, sobota i niedziela również zapowiadają się bardzo ciekawie. Pewną nowością będą Warsztaty. Okazuje się, że już teraz pojawiło się bardzo dużo chętnych osób, które chcą wziąć w nich udział. Co bardzo cieszy!

Sobotnie prelekcje otworzy powitanie wszystkich uczestników przez Magdę Paciorek oraz Jakuba Milczarka o godzinie 10:15, którzy na wspólnym wystąpieniu powiedzą nam jak rozwija się WordPressowa społeczność, jak możemy jej pomóc pod kątem UX, UI i backendu. Poruszą temat udziału w życiu serwisu wordpress.org, który zrzesza userów budujących i rozwijających najfajniejszy CMS na świecie 🙂
Kolejne prelekcje poprowadzą znani i lubiani. Osoby, które mieliśmy okazję już poznać i słuchać – jednak jeżeli Wy nie mieliście jeszcze okazji – serdecznie zapraszamy. Absolutnie warto!

Wśród tematów pojawią się wątki o bezpieczeństwie, architekturze serwerowej, takich narzędziach jak Docker w połączeniu z WordPressem, wyszukiwarce Solr, Toolsecie, WooCommerce… I wielu innych niesamowitych rzeczach, które pośrednio lub bezpośrednio dotyczą WordPressa. Nie chcę tutaj przepisywać całego programu – zerknijcie na oficjalną stronę WordCamp 2017 Lublin.

W sprzedaży jest ostatnia pula biletów, także jeżeli jeszcze nie udało Wam się ich nabyć – tutaj macie ostatnią szansę na załapanie się na największy WordPressowy event w Polsce.

Do zobaczenia!

Agressiva

Od 10 lat pracuję w branży IT. Początkowo zajmowałam się tylko projektowaniem stron internetowych pod względem graficznym, ale bardzo szybko stałam się web designerem i web developerem w jednym. Poza pracą żyję też kolarstwem, street foodami i rysowaniem.

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu Pandify.pl zapisz się do naszego newslettera za pomocą poniższego formularza. Obiecujemy nie wysyłać nic więcej.