Pandify - porady jak projektować strony internetowe, darmowe materiały, liczne inspiracje web design.

DM: Darmowe materiały dla web developerów #3

Artykuł pojawił się 21.11.2016, autorem jest Agnieszka Palmowska i wpadł do kategorii Freebies

Darmowe materiały część 3 – kolejna porcja dobroci dla osób zajmujących się projektowaniem stron internetowych oraz innych materiałów do użytku webowego.

Lekkie loadery

Ich lekkość bierze się z ich struktury, która jest wyłącznie oparta o HTML i CSS. Dzięki temu są bardzo uniwersalne i można dowolnie dostosować je do designu projektu. Więcej szczegółów oraz informacje o instalacji znajdziecie tutaj.

Płaskie cienie w kilka sekund

Za pomocą tego dodatku do Adobe Photoshop w kilka chwil uzyskacie w swoim projekcie efekt płaskiego cienia narzuconego dowolnemu elementowi.

Flexbox, Grid i Box Alignment – poradnik

Niedawno Smashing Magazine opublikował bardzo obszerny poradnik dotyczący nowych możliwości w CSS przy tworzeniu własnego układu gridowego. Niestety nie wszystkie z tych metod są wdrożone do standardów i na pewno będziemy musieli jeszcze chwilkę zaczekać zanim to się stanie. Ale warto już teraz zapoznać się z tymi parametrami.

Efekciarska biblioteka

Na tej stronie znajdziecie sporą ilość darmowych CSSowych efektów hover. Za pomocą prostej struktury HTML oraz doborze klas oferowanych przez plugin w łatwy sposób urozmaicicie stronę swoją lub klienta.

Google Fonts pod ręką

Z kategorii pluginów do Adobe Photoshop mogę szczerze polecić dodatek o nazwie Fontea. To niewielkie narzędzie, które kryje w sobie wszystkie fonty z Google Fonts. Pozwala na szybsze dopasowanie typografii w projekcie bez potrzeby ich instalacji w systemie operacyjnym.

Symu – darmowe layouty PSD

Wśród freebiesów na symu.com znajdziecie bardzo ładne i starannie przygotowane szablony stron internetowych i aplikacji mobilnych w formacie PSD.

Darmowe szablony HTML/CSS

Jedną z najbardziej popularnych stron www oferujących darmowe szablony HTML/CSS jest HTML5up.
Szablony te przygotowane są dość starannie, z nowoczesną i modną grafiką. Ich struktura HTML pozwala na łatwe edytowanie contentu i zmianę układów.

Bulma – flexbox framework

Framework Bulma pozwala na sprawne wdrożenie układów modułowych opartych o display:flex;. Ze względu na oparcie struktury kolumn o klasę column i columns framework ten może być nieco kłopotliwy kiedy chcielibyśmy go wdrożyć wraz z innym gridowym np. foundation Zurb lub bootstrap. Te klasy tam służą do innych celów. Ale do stron bez gotowych układów gridowych nadaje się świetnie.

background-blend-mode, mix-blend-mode i filter

CSS daje coraz większe możliwości w modyfikacji zdjęć. Tutaj znajdziecie kilka efektów, które jeszcze niedawno były do uzyskania jedynie w Adobe Photoshop lub innym programie do tworzenia grafiki.

Responsywny grafik zajęć

Freebies bardzo przydany przy tworzeniu strony www chociażby klubu sportowego lub szkoły. codyhouse.co stworzył kolejne praktyczne HTMLowe narzędzie do wykorzystania w produkcji.

Pexels.com jeszcze bliżej

Serwis z darmowymi zdjęciami pexels.com dostępny jest już nie tylko z okna przeglądarko internetowej ale także jako appka desktop oraz plugin do Adobe Photoshop. Polecam!

Kolejna porcja darmowych materiałów już jest w przygotowaniu.
Do zobaczenia w kolejnej części!

Agnieszka Palmowska

Od 12 lat pracuję w branży IT. Głównie zajmuję się projektowaniem stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Zajmuję się również kodowaniem. Tworzę kod HTML / SCSS, jestem wielbicielką frameworka Zurb Foundation.

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu Pandify.pl zapisz się do naszego newslettera za pomocą poniższego formularza. Obiecujemy nie wysyłać nic więcej.