Pandify - porady jak projektować strony internetowe, darmowe materiały, liczne inspiracje web design.

DM: Darmowe materiały dla web designerów #4

Artykuł pojawił się 20.01.2017, autorem jest Agnieszka Palmowska i wpadł do kategorii Freebies

Oto kolejna porcja darmowych materiałów dla osób projektujących strony internetowe, aplikacje mobilne, etc. Znajdziecie darmowe pliki psd, darmowe fonty oraz skrypty JS. Oto lista:

Bttn.css

Jest to zbiór gotowych, zakodowanych buttonów z różnymi efektami hover. Można pobrać całą paczkę jak i pojedynczy styl.

DateDropper

To nie tylko funkcjonalny jsowy plugin typu datepicker – ale także ładnie przygotowany pod względem UI i UX dodatek, który może sprawdzić się w Waszych formularzach, dodając stronie nieco smaczku.

WebSlides

Jeżeli lubicie lub musicie przygotowywać prezentacje multimedialne, ale wolelibyście mieć kontrolę nad kodem niż „wyklikiwać” slajdy za pomocą jakiegoś UXowego narzędzia – to ten plugin jest dla Was ?

Responsywne templatki mailowe

Jest to artykuł, w którym znajdziecie troszkę cennych porad dotyczących stosowania responsywności w szablonach mailingowych.

Codepen.io 2016

Oto lista najpopularniejszych penów zamieszczonych na codepen.io w 2016 roku. Wśród nich masa pomysłowych i pracochłonnych kodów.

Schematy kolorystyczne dla ikon

Ta strona pokazuje wiele wariantów doboru koloru dla ikon. Od razu mamy do dyspozycji proponowanie odcienie danych kolorów.

iMac Mockup – Free PSD

Darmowy plik PSD typu mockup z komputerem iMac z estetycznym i ładnym otoczeniem. Dobrze się sprawdzi przy prezentacji projektów graficznych.

365cons – czyli ikona na każdy dzień roku

Zbiór pomysłowych i bardzo ładnie wykonanych ikon wektorowych do pobrania w formatach SVG i PNG.

Walentynkowe grafiki

Darmowe, wektorowe kartki walentynkowe. A znajdują się tutaj.

Custom radio & checkbox

Stylowanie radio buttonów i checkboxów chyba nigdy nie będzie należało do bezproblemowych. Z pomocą przychodzi plugin iCheck, który zawiera kilka gotowych wizualnie rozwiązań gotowych do wdrożenia.

Figma

Jest to online’owa wersja programu, który w jakiś sposób może nam zastąpić Sketch lub Adobe Xd. Posiada dużo ciekawych i użytecznych funkcji, które pomogą usprawnić projektowanie aplikacji. Warto wypróbować.

Kolejna porcja darmowych materiałów już jest w przygotowaniu.
Do zobaczenia w kolejnej części!

Agnieszka Palmowska

Od 12 lat pracuję w branży IT. Głównie zajmuję się projektowaniem stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Zajmuję się również kodowaniem. Tworzę kod HTML / SCSS, jestem wielbicielką frameworka Zurb Foundation.

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu Pandify.pl zapisz się do naszego newslettera za pomocą poniższego formularza. Obiecujemy nie wysyłać nic więcej.