Pandify - porady jak projektować strony internetowe, darmowe materiały, liczne inspiracje web design.

Jubileuszowy WordUp Łódź – 10 spotkanie społeczności WordPress

Artykuł pojawił się 12.10.2017, autorem jest Agressiva i wpadł do kategorii Meetups

We wtorek, 10 dnia, 10 miesiąca 2017 odbyła się 10 edycja WordUp Łódź czyli łódzkiego spotkania WordPressowo zakręconych osób. Oto nasza krótka relacja.

10. edycję WordUp Łódź otworzyła prelekcja Kamila Porembińskiego z tematem “Pragmatyczne podejście do hostingu”.
Kamil przedstawił nam jakie główne wady i niebezpieczeństwa czyhają na użytkowników globalnych hostingów, gdzie za kilkanaście złotych rocznie dostajemy wszystko, a nawet więcej. Dowiedzieliśmy się na co zwrócić uwagę wybierając hosting dla naszej strony opartej o WordPress, czy wiele wersji PHP jest dla nas korzyścią, czy potrzebujemy wielu możliwości wbicia się na nasze konto hostingowe i jak bardzo może nam to zaszkodzić. Kamil jako administrator systemów i serwerów w firmie TheCamels.org doskonale wie, że tani i nieograniczony hosting nie istnieje. Jeżeli będziecie mieli okazję posłuchać w innym mieście, na innym WordUpie tej prezentacji – bardzo polecamy.
Od dziś testujemy hosting w firmie Kamila 🙂

Drugim prelegentem miał być Paweł Nowakowski, który opowiedzieć miał nam o wykorzystaniu WP REST API przy budowaniu wirtualnej centrali. Niestety, ze względu na sytuację rodzinną nie mógł do nas dojechać – mamy nadzieję, że przy kolejnej edycji WordUp Łódź nic nie stanie na przeszkodzie i Paweł będzie mógł przedstawić nam swój temat, bo zapowiada się bardzo interesująco.

W jego miejsce pojawiła się prezentacja Jakuba Milczarka. Mieliśmy okazję ją poznać podczas 9 edycji WordUp Trójmiasto, która odbyła się 30 września w Gdyni.
Jakub w swoim temacie “O dobrych praktykach w interfejsach i jak je projektować” poruszył najważniejsze kwestie dotyczące projektowania wtyczek oraz innych dodatków do WordPressa, gdzie warto wykorzystywać to co już sam WordPress nam oferuje. Jednolity styl oraz użyteczność naszych narzędzi to sposób na zachowanie spójności designu i przyzwyczajeń użytkowników tego cmsa. Nie musimy odkrywać koła na nowo – wystarczy, że nasze pomysły połączymy z tym co już jest i z tym co się sprawdza. Jakub podrzucił także kilka narzędzi, które pomogą przy codziennej pracy projektanta, programisty oraz testera naszych rozwiązań (Axure, Balsamiq, Photoshop). Ze swojej strony mogę także podpowiedzieć Figmę, która sprawdza się zarówno przy tworzeniu wireframeów, jak i designie i prototypingu naszych aplikacji.

Ostatnim punktem programu było wystąpienie Przemka Śmita z Spiders.Agency, który opowiedział jak wygląda współpraca z redakcją największego w Polsce bloga opartego o WordPress – Spider’sWeb.pl. Dowiedzieliśmy się na co zwrócić uwagę rozpoczynając swoją przygodę w blogowaniu, jak rozbudować i jak prowadzić redakcję składającą się z więcej niż jednej osoby. Przemek podsunął kilka fajnych i pożytecznych przy pisaniu narzędzi, które warto wytestować podczas pracy nad tekstami.

Spotkanie zakończyło się bardzo miłą niespodzianką urodzinową dla Tomka Dziudy (Dziudka), bez którego łódzki WordUp nie byłby taki jaki jest. I bardzo mu dziękujemy za każdą pracę jaką wkłada w przygotowania!

Kolejny WordUp Łódź dopiero za jakiś czas. O jego terminie dowiecie się bezpośrednio na facebookowym profilu eventu, warto go śledzić. My już mamy pomysł na kolejną naszą prezentację, mamy nadzieję, że uda nam się z nią wystąpić.

Do zobaczenia!

Agressiva

Od 10 lat pracuję w branży IT. Początkowo zajmowałam się tylko projektowaniem stron internetowych pod względem graficznym, ale bardzo szybko stałam się web designerem i web developerem w jednym. Poza pracą żyję też kolarstwem, street foodami i rysowaniem.

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu Pandify.pl zapisz się do naszego newslettera za pomocą poniższego formularza. Obiecujemy nie wysyłać nic więcej.