Pandify - porady jak projektować strony internetowe, darmowe materiały, liczne inspiracje web design.

WordUp Kalisz po raz pierwszy!

Artykuł pojawił się 11.05.2018, autorem jest Agnieszka Palmowska i wpadł do kategorii Meetups

10 maja 2018 odbyła się pierwsza edycja WordUp Kalisz! Byliśmy, słuchaliśmy, rozmawialiśmy 🙂 Oto kilka słów od nas o tym wydarzeniu.

Kalisz od Łodzi położony jest dość blisko, także decyzja o przyjechaniu tutaj padła bardzo szybko. Była to pierwsza edycja w tym mieście – tym bardziej miło nam było wziąć w niej udział. W Kaliszu pojawiło się ok 30 osób, spora grupa przyjechała z innych miast. W tym my, Kasia Janoska, Kamil Porembiński i inni…

WordUp Kalisz – prelegenci

Pierwszym prelegentem był Piotr Misztal, który podczas swojego wystąpienia opowiedział nam o wtyczkach. Poruszył tematy dla początkujących użytkowników WordPressa – jaka jest historia pluginów, czym one są, do czego służą i jakie są ich rodzaje.

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z WordPressem mogły dowiedzieć się, jak zależy prawidłowo z nich korzystać, jakie są plusy i minusy ich używania, szczególnie w nadmiernej ilości. Poruszył również bardzo ważny temat -bezpieczeństwo naszej strony. Należy pamiętać, że nie wszystkie pluginy od zapewnienia bezpieczeństwa rzeczywiście takie są. Temat zabezpieczeń pociągnął dalej kolejny prelegent…

Drugą prezentację przedstawił Krzysztof Dróżdż. Przyjechał z Wrocławia z tematem o bezpieczeństwie stron opartych na WordPressie. Uświadamiał nam jak wygląda prawdopodobieństwo ataków i zarażania naszych stron i w jaki sposób możemy się przed takimi czynnościami bronić kilkoma prostymi sposobami. Krzysztof już nie na jednym evencie wordpressowym udowodnił, że w tym temacie jest skarbnicą wiedzy.

WordUp Kalisz po raz pierwszy!Edytor Gutenberg – screen pochodzi z https://www.gowp.com/blog/gutenberg-editor/

Ostatnią, trzecią prezentację poprowadziła Agnieszka Bury. Jej temat wywołał najintensywniejsze dyskusje, ponieważ pokazała jak już niedługo, w wersji 5.0 będzie wyglądać nowy system do edycji treści w WordPressie o nazwie Gutenberg. Jego możliwości będą niewątpliwie o niebo większe niż dotychczasowy edytor TinyMCE. Agnieszka pokazała również jak funkcjonują popularne wtyczki tzw. page buildery – porównała je z nadchodzącymi zmianami w WP. Wtyczki te podobnie jak Gutenberg mają swoich zwolenników i przeciwników co bardzo ładnie pokazały rozmowy w trakcie prelekcji. Jedno jest pewne – Gutenberg w najbliższym czasie stanie się standardem WP, jak na to zareagują twórcy page builderów i w jaką stronę rozwinie się sam Gutenberg? Zobaczymy za jakiś czas 🙂

Po wygłoszonych prelekcjach przyszedł czas na odrobinę relaksu. Z okazji 15 urodzin WordPressa na salę wjechał urodzinowy tort oraz pamiątkowe naklejki, które otrzymał każdy uczestnik WordUpu. Po świętowaniu i krótkich rozmowach networking przeniósł się na pobliski śliczny rynek, gdzie przy różnych napojach prowadziliśmy do niemalże północy rozmowy bardziej i mniej zawodowe.

Według nas WordUp Kalisz #1 wypadł bardzo ładnie, organizatorzy wykonali świetną pracę. Bardzo za to dziękujemy! Już czekamy na kolejną edycję, tym bardziej, że pojawiło się kilka nowych osób, które z WordPressem do tej pory nie miały zbyt wiele wspólnego, ale to bardzo dobrze! Bo takie spotkania są dla wszystkich – zarówno wordpressowych wyjadaczy jak i tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego.

Jest duża szansa, że łódzka edycja WordUp niedługi powróci – już teraz wszystkich zapraszamy do naszego miasta. Wszelakie informacje o miejscu, terminach i prelegentach znajdziecie na stronie i profilu facebookowym. Do zobaczenia!

Agnieszka Palmowska

Od 12 lat pracuję w branży IT. Głównie zajmuję się projektowaniem stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Zajmuję się również kodowaniem. Tworzę kod HTML / SCSS, jestem wielbicielką frameworka Zurb Foundation.

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu Pandify.pl zapisz się do naszego newslettera za pomocą poniższego formularza. Obiecujemy nie wysyłać nic więcej.