Pandify - porady jak projektować strony internetowe, darmowe materiały, liczne inspiracje web design.

WordUp Trójmiasto po raz 13. Nasza relacja.

Artykuł pojawił się 24.09.2018, autorem jest Agnieszka Palmowska i wpadł do kategorii Meetups

22 września w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni odbyła się trzynasta edycja WordUp Trójmiasto skierowana głównie do początkujących użytkowników WordPressa. Korzystając z okazji pobytu w Gdańsku, bardzo chętnie wzięliśmy w nim udział.

Źródło: https://www.facebook.com/worduptrojmiasto/

Z lekkim poślizgiem weszliśmy na pierwszą prelekcję, którą prowadził Kacper Sieradziński. Przedstawił podstawy korzystania z popularnej wtyczki ACF (Advanced Custom Fields) w wersji podstawowej jak i Pro. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla każdego kto chce z funkcjonalności WordPressa wycisnąć więcej w sposób dość prosty i przyjemny. Dzięki prezentacji Kacpra mniej zaawansowane osoby mogły przekonać się, że przy użyciu ACF jesteśmy w stanie zbudować duży i funkcjonalny serwis bez nakładu dużej ilości pracy. Temat ACF jest bardzo obszerny, dlatego z niemalże pełnej sali posypało się dużo technicznych pytań.

Maciek pozwolił sobie podsunąć kilka sprawnych tricków – jeżeli ACF jest dla Was zagadką lub macie jakieś pytania – śmiało zadawajcie je poniżej w komentarzach 🙂

Źródło: https://www.facebook.com/worduptrojmiasto/

Na temat Gutenberga poopowiadał nam Krzysztof, który pokazał jak obecnie wygląda najnowsza wersja nowego edytora treści w WordPressie. Od zeszłego roku wątek o Gutenbergu jest bardzo popularny na niemalże każdym większym i mniejszym wordpressowym evencie. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, dlatego też nie zabrakło dyskusji między uczestnikami trójmiejskiego wordupa. Kiedy Gutenberg zostanie wdrożony do core WordPressa i jaka będzie jego przyszłość? Jest szansa, że niebawem się dowiemy.

Źródło: https://www.facebook.com/worduptrojmiasto/

Po krótkiej przerwie na pizzę i napoje, Łukasz Lubiński wystąpił z prezentacją na temat SEO. Jesteśmy pod wrażeniem, że dowiedzieliśmy się nie tylko o tym jakiej długości powinny być tytuły postów lub czy warto dodawać opisy alt do obrazków. Łukasz przede wszystkim pokazał jak powinna wyglądać strategia i planowanie elementów na stronie www aby była ona skonstruowana poprawnie i google-friendly. Podstawową, ale bardzo istotną sprawą jest przygotowanie contentu jeszcze przed rozpoczęciem projektowania, aby móc zaplanować użycie odpowiednich tagów html. Dodatkowo Łukasz pokazał kilka pożytecznych wtyczek wordpessowych, które ułatwiają życie podczas pracy z tekstem. Bardzo przyjemna prelekcja i na pewno przydatna. Mamy nadzieję, że Łukasz jeszcze nie raz wystąpi z podobnie ciekawym tematem.

Źródło: https://www.facebook.com/worduptrojmiasto/

Czwartym prelegentem był Krzysiek Dróżdż – jego wystąpienia stają się już nieodłączną częścią WordUpów w Trójmieście. Tym razem głównym tematem były aktualizacje w WordPressie. Jak je wykonywać, kiedy, kiedy nie i na co zwrócić uwagę. Jest to bardzo istotna sprawa, a dość często bagatelizowana.  Na praktycznych przykładach pokazał najważniejsze rodzaje update’ów. Myślę, że każdy na sali wyniósł z tej prezentacji cenną wiedzę.

After party klasycznie odbyło się “Tam Gdzie Zawsze” – niestety tym razem nie mogliśmy wziąć udziału w integracji przy trunkach i innych napojach. Mamy nadzieję, że przy następnej okazji nadrobimy zaległości. Termin 14 edycji WordUp Trójmiasto pojawi się już niedługo. Informacje na temat spotkań wordpressowych nie tylko w Gdynie, ale też innych miastach znajdziecie na fanpage’u Pandify i WordPressówki – także śledźcie nas koniecznie.

Agnieszka Palmowska

Od 12 lat pracuję w branży IT. Głównie zajmuję się projektowaniem stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Zajmuję się również kodowaniem. Tworzę kod HTML / SCSS, jestem wielbicielką frameworka Zurb Foundation.

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu Pandify.pl zapisz się do naszego newslettera za pomocą poniższego formularza. Obiecujemy nie wysyłać nic więcej.