Pandify - porady jak projektować strony internetowe, darmowe materiały, liczne inspiracje web design.

WordPressówka #18

Artykuł pojawił się 03.12.2018, autorem jest Agnieszka Palmowska i wpadł do kategorii WordPressówka

Witamy w grudniu!
Oto lista newsów z okazji 18 edycji WordPressówki! Tym razem Gutenberg nie zdominował naszych newsów 🙂

Adwentowy Gutenberg – czyli 25 wpisów o Gutenbergu – codziennie coś nowego.

Fajny tutorial odnośnie filtrowania danych z bloków ACF (czy to flexible content czy ACF Blocks). Niby oczywiste, ale zastanawiam się czemu wcześniej tego użyłem.

Kojarzycie “Opcje Ekranu”? Takie coś na górze którego żaden klient nie potrafi znaleźć. Chris Reynolds z Human Made opisuje jak się można zabrać za ten temat.

Hooki, akcje i filtry – poradnik naprawdę ostateczny. Polecam.

W trakcie WordCampów poza zajęciami dla dorosłowych, często odbywają się zajęcia dla dzieci. Petya Raykovska opisuje jak zabrać się za organizację takich zajęć.

Figma w naszym przypadku wygryzła Photoshopa (a Sketch na Windowsie czy Linuchu słabo działa, więc…) – dlatego bardzo nas ucieszyła informacja, że powstanie Figmowa wersja SketchPressa. Dzięki 10up.

Agnieszka Palmowska

Od 12 lat pracuję w branży IT. Głównie zajmuję się projektowaniem stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Zajmuję się również kodowaniem. Tworzę kod HTML / SCSS, jestem wielbicielką frameworka Zurb Foundation.

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu Pandify.pl zapisz się do naszego newslettera za pomocą poniższego formularza. Obiecujemy nie wysyłać nic więcej.