Pandify - porady jak projektować strony internetowe, darmowe materiały, liczne inspiracje web design.

Ile czasu zajmuje nam WordPressówka?

Artykuł pojawił się 21.08.2020, autorem jest Maciek Palmowski i wpadł do kategorii WordPressówka

Jakiś czas temu Marcin Andrzejewski opisał dokładanie ile czasu zajmuje mu przygotowanie kolejnych edycji WordUp Kalisz. Zainspirowało nas to i postanowiliśmy policzyć ile czasu poświęcamy na WordPressówkę podczas przygotowania każdego wydania.

Każdego dnia

Nad kolejnym numerem pracujemy codziennie, poszukując do niego linków. Szukamy ich w wielu miejscach – od social media poprzez dość pokaźną listę stron, które odwiedzamy. Wszystko co ciekawe wrzucamy na naszego Slacka. Ostatecznie zajmuje nam to około 30 minut dziennie.

Każdego tygodnia

WordPressówka ukazuje się w poniedziałek, więc w niedzielę przeglądamy wszystkie materiały, wybieramy te najciekawsze, tworzymy do nich opisy i układamy w odpowiedniej kolejności.  W sumie trwa to około 1,5 godziny.
Poza słowami trzeba naszykować też odpowiednie grafiki – dla aktualnego numeru oraz trzy dodatkowe dla artykułów (te obrazki publikujemy przez cały tydzień). Na szczęście mamy przygotowane szablony i dzięki Figmie nie zajmuje to zbyt dużo czasu. W sumie około 30 minut tygodniowo.
Na koniec zostaje social media i newsletter – tutaj na szczęście mocno nam pomagają MailChimp oraz CrowdFire. Tak jednak mija kolejne pół godziny.
Tym sposobem uzbieraliśmy dodatkowe 2,5 godziny dla niedzieli i poniedziałku łącznie.

Raz na 10 tygodni

Najczęściej co 10 tygodni zmieniamy kolory. Na szczęście nasza strona jest tak zrobiona, że wystarczy zmienić wartości kilku pól w panelu administracyjnym. Wiąże się to także z wymianą niektórych grafik i poprawką szablonów od social media. I tak mija dodatkowa godzina.

Raz na jakiś czas

Dodatkowo raz na jakiś zostajemy patronem medialnym jakieś imprezy – staramy się wtedy wspomóc taki event jak tylko możemy. Dodatkowy newsletter, dodatkowa notka w każdym wydaniu oraz publikacje w social media. Zajmuje to wszystko około 2h. 

I tak oto wyszło nam… 5,5 godziny tygodniowo.

Jak widzicie nie jest praca na pełen etat, z drugiej strony gdyby ktoś nam wcześniej powiedział, że tyle czasu może zająć skompletowania linków i wysłanie ich do ludzi to byśmy nie uwierzyli.  
Z drugiej strony jest to bardzo dobrze poświęcony czas – zawsze wiemy co się dzieje w WordPressowym świecie.

Maciek Palmowski

Jestem programistą - hobbystycznie i zawodowo (pracuję w WPMU Dev). Kiedy jednak odejdę od klawiatury jeżdżę na rowerze, biegam albo gram w gry.

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu Pandify.pl zapisz się do naszego newslettera za pomocą poniższego formularza. Obiecujemy nie wysyłać nic więcej.